Контраст
Шрифт

Профілактика серцево-судинних захворювань

clock
22.01.2024 09:10

Серцево-судинні захворювання мають провідне місце серед всіх захворювань людини. Оскільки це має велику актуальність для сьогодення , поговорімо про профілактику даної категорії хворіб. 

Профілактика серцево-судинних захворювань — це щоденна робота над собою.

Звернімось до Рекомендацій Європейського Товариства кардіологів:

Ні палінню!

Якщо ви палите, то ризик смерті від серцево-судинних захворювань зростає вдвічі. Таким чином, кидаючи курити, ви знизите ризик серцево-судинної смерті на 50%.

Ходьба 3 км в день або 30 хвилин іншої динамічної фізичної активності.

Зниження ризику серцево-судинних захворювань відбувається при щоденних або практично щоденних фізичних навантаженнях тривалістю понад 30 хвилин.

Спробуйте знайти максимально зручну форму фізичної активності, яка буде приносити ще й моральне задоволення.

5  порцій фруктів і овочів на день.

Завдяки «Середземноморській» дієті, яка насичена фруктами, овочами й оливковою олією, а не тваринним жиром, місцеві жителі змогли знизити частоту виникнення гострих серцево-судинних захворювань майже втричі.

Контроль рівня  систолічного («верхнього») АТ до 140 мм. рт. ст. Якщо покази систолічного  артеріального тиску вищі 140 мм. рт. ст, зверніться у наш центр для підбору гіпотензивної терапії.

Рівень загального холестерину крові до 5 ммоль/л та рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ) у  ліпідограмі до 3 ммоль/л.

При підвищеному рівні ліпідів у крові слід дотримуватися спеціальної гіпохолестеринової дієти або так званої «Середземноморської дієти».

Ні підвищеній масі тіла.

Треба стежити не тільки за вагою, а і звертати увагу на параметри талії. У чоловіків вона не повинна перевищувати 102 см, а у жінок — 88 см. Ідеальні параметри талії для чоловіків до 94 см, для жінок до 80 см.


Лікар-кардіолог Сидоренко Валентина Дмитрівна

 

Схожі матеріали