Контраст
Шрифт

Поверхневі травми рогівки і кон’юнктиви очей

clock
08.02.2024 13:28

Поверхневі травми рогівки та кон’юнктиви. Зачасту, після виїзду на природу або прогулянку в парку, ми можемо відчувати дискомфорт при морганні або сльозотечу і не придати цьому ніякого значення… Поки ситуація не стає критичною. 

Якщо ви травмувались гілочкою дерева, сухою травою, або дитя гралося і подряпало вам рогівку, то частіше за все це може призвести до ерозії рогівки. Як правило, виникає поступовий або різкий біль в оці, сильна сльозотеча, світлобоязнь, блефароспазм, відчуття стороннього тіла за повікою і почервоніння ока. Зір може погіршитись, виникає відчуття «туману або плівки» перед оком із-за помутніння рогівки. Особливо небезпечно, якщо подряпана центральна зона рогівки, тоді симптоматика загострюється. Потрібно негайно звернутися до лікаря за невідкладною допомогою, щоб не розвинулось запалення рогівки і не приєдналась бактеріальна інфекція. 

Травма ока контактними лінзами

Пацієнти, які користуються контактними лінзами, легко можуть травмувати слизову ока або рогівку. Причина: якщо неправильно одягли лінзу або не помітили, що її край надірваний або має дефекти. І тоді, при носінні лінза поступово натирає рогівку і кон’юнктиву. Як наслідок, в цьому місці утворюється ерозія, яка при відсутності лікування може перейти в кератит. А кератит - це вже серйозне запалення рогівки, яке потребує тимчасової відмови від носіння контактних лінз, довготривалого лікування з метою повної епітелізації та регенерації рогівки та унеможливлення її рубцювання. 

Попадання стороннього тіла в очі

Найчастіше пацієнти звертаються до лікаря з потраплянням стороннього тіла (окалини) в рогівку і кон’юнктиву ока. Симптоматика може виникнути не зразу, так як все залежить від локалізації окалини: чим ближче до периферії рогівки, тим слабша симптоматика. Це також стосується і  стороннього тіла кон’юнктиви очного яблука і повік. В тих випадках, коли окалина застрягла за верхньою повікою, то терпіти цей дискомфорт ви довго не будете. Адже буде виражене відчуття натирання і біль в оці, які супроводжуються сльозотечею та блефароспазмом. В такому випадку, достатньо звернутись до лікаря для надання першої допомоги, а саме - видалення стороннього тіла и обробки рани. 

Всі поверхневі травми рогівки і кон’юнктиви очей при своєчасному зверненні до лікаря, вдало піддаються лікуванню і не потребують складної діагностики або реабілітації. Ефект від лікування настає буквально одразу. А це дуже важливо, тому що відновлюється і якість зору, і самопочуття людини, і її працездатність!

Бережіть очі!

 


Лікар-офтальмолог Кузьмак Квітослава-Євгенія Олегівна

Схожі матеріали