ГоловнаКорисна інформація8 Лютого, 2021р.
 Версія для друку

Остеохондроз та його профілактика

Опубліковано: 08.02.2021, 12:15

Практика свідчить, що остеохондроз хребта — дегенеративно-дистрофічне ураження суглобових хрящів незапального характеру,  зустрічаеться на на консультаціях найчастіше серед інших патологій. 

Шийний остеохондроз.

Хворого турбує біль у ділянці плечового суглобу та шиї. Біль носить інтенсивний та пекучий характер. М'язи шиї напружені. Може спостерігатись кардіальний синдром, який нагадує стенокардію, аритмії, тахікардія. Але при обстеженні серцевого м'яза ні функціональних, ні органічних змін немає (при відсутності серцевих захворювань). Також для шийного остеохондрозу характерні головний біль, запаморочення, нудота, погіршення зору у вигляді «мушок» та «плівки» перед очима, розлад сну, важкість у голові.

Грудний остеохондроз.

Проявляється функціональним ураженням внутрішніх органів — серця, нирок, шлунка; задишкою, зниженням потенції у чоловіків.

Поперековий остеохондроз найбільш поширений. Першим проявом його є різкий біль у попереку, пов'язаний з м'язовим перевантаженням. Ще його називають радикуліт або люмбаго. Біль у ділянці попереку чітко локалізований. За характером пекучий, стріляючий, колючий. Хворий не може повернутись з боку на бік, встати з ліжка, нахилитись. Згодом біль може поширюватись на кульшові суглоби, стегна, аж до гомілки та ступні.

Для того щоб такі скарги не турбували людей, то потрібно виконувати профілактичні заходи що до остеохондрозу хребта

Основні правила профілактики остеохондрозу та його клінічних проявів, які може і повинен дотримуватись кожен: додержуватись щоденної спеціальної рухової активності для хребта (обов’язково виконувати ранкову гімнастику протягом 10-15 хвилин та фізичні вправи декілька разів на добу по 5-10 хвилин, особливо при тривалому сидінні чи іншому вимушеному положенні тіла – виконувати плавні нахили голови та тулуба в різні сторони, кругові рухи головою, тулубом та тазом, повороти тулуба, голови, потягування тіла, вправи не повинні викликати болю в хребті); підтримувати правильну поставу (завжди тримати спину випрямленою, голову не згинати, плечі мають бути розправленими при стоянні, ходьбі та сидінні, в тому числі за кермом автомобіля, спати краще на жорсткому чи ортопедичному матраці); дотримуватись правил роботи з вантажами (при підйомі вантажу слід сісти навпочіпки та не згибаючи хребет, взяти вантаж і підняти за рахунок випрямлення ніг, переносити вантажі краще за спиною в рюкзаку, при цьому підйом вантажу на плечі та спуск з плечей необхідно проводити зі сторонньою допомогою чи з підвищення, габаритні вантажі переносити на широких пасах на плечах, при переносі в руках розподіляти навантаження рівномірно на обидві руки, хребет завжди мусить бути випрямлений); не допускати тривалих переохолоджень організму (в першу чергу одягатись відповідно сезону, температури повітря та погодних умов); загартовувати організм (найбільш доступним заходом є обтирання тулуба щоранку змоченого водою кімнатної температури рушником протягом 3-5 хвилин з наступним розтиранням сухим рушником).

Надзвичайно ефективним та доступним методом профілактики вражається щоденна ходьба сумарно протягом 2 годин на добу (відстань 8-10 км на добу). Доказується, що через 15-20 хвилин спокійної ходьби прогулочним шагом створюються найкращі умови для харчування міжхребцевих дисків (міжхребцеві диски не мають судин і харчуються за рахунок поживних речових синовіальної рідини, яка оточує хрящову тканину).

І основне – для ефективної профілактики остеохондрозу займатись профілактикою остеохондрозу не рано та не пізно з будь-якого віку, щоденно слідуючи вищевказаним простим рекомендаціям. Якщо ви не виконували якийсь із вищезазначених профілактичних заходів – почніть слідувати йому вже сьогодні!


Лікар-невропатолог Медичного центру - Ірина КАПІТУН


   
Корисна інформація
10 Лютого10:14 Профілактика артеріальної гіпертензії
8 Лютого12:15 Остеохондроз та його профілактика
4 Лютого17:48 Цукровий діабет. Найбільш актуальні питання.
22 Січня14:17 Вакцина та COVID-19
20 Січня14:24 Щитоподібна залоза. Чому це важливий орган?
20 Січня11:34 Інфекційні хвороби сьогодні
20 Січня04:51 Сучасна діагностика коронавірусної хвороби COVID-19 в Медичному центрі ДСНС України
19 Січня08:30 Чи варто пірнати на водохреще?
Корисна інформація