ГоловнаКорисна інформація20 Січня, 2021р.
 Версія для друку

Інфекційні хвороби сьогодні

Опубліковано: 20.01.2021, 11:34

Інфекційні хвороби — розлади здоров'я людей у вигляді хвороби, які спричинюють збудники — віруси, бактерії, найпростіші, паразитичні гриби, гельмінти та продукти їх життєдіяльності: екзотоксини, ендотоксини. Але в широкому сенсі інфекційні захворювання — це усі розлади, які спричинюють збудники, зокрема, вогнищеві ураження органів (абсцеси,  фурункули, бактеріальні та вірусні пневмонії, бактериальні ураження серця, тощо). Їх вивчають, діагностують і лікують разом з терапевтами, гастроентерологами, неврологами, хірургами.

- Розповсюдженість інфекційних захворювань дуже широка. Інфекції не розрізняють стать, вік, соціальне положення. На дитячі інфекційні захворювання можуть хворіти і дорослі.

12341.jpg

Вітряна віспа у дорослого чоловіка

Ускладення, які розвиваються внаслідок перенесеного інфекційоного захворювання потребує інтенсивного та довготривалого лікування, і може привести до інвалідізації.

Зображеня3.jpg

Рентгенологічна картина бактеріальної пневмонії, яка може розвинутися, внаслідок перенесеного ГРВІ або грипу

- Сприйнятливість до інфекційних захворювань дуже висока. Так, наприклад, інфікованість населення на групу вірусів герпесу скаладає більше ніж 90%.

Зображення4.jpg

Ураження вірусом простого герпесу

Вакцинація є найефективнішим засобом профілактики інфекційних захворювань. Саме з щепленнями пов’язані великі успіхи, досягнуті в боротьбі з інфекційними хворобами, і на них будуються перспективи ліквідації деяких небезпечних інфекцій.

Згідно з Календарем щеплень України, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця. Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією АДП-М з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М. Окрім цього дорослим рекомендовано щеплення проти:   
Корисна інформація
10 Лютого10:14 Профілактика артеріальної гіпертензії
8 Лютого12:15 Остеохондроз та його профілактика
4 Лютого17:48 Цукровий діабет. Найбільш актуальні питання.
22 Січня14:17 Вакцина та COVID-19
20 Січня14:24 Щитоподібна залоза. Чому це важливий орган?
20 Січня11:34 Інфекційні хвороби сьогодні
20 Січня04:51 Сучасна діагностика коронавірусної хвороби COVID-19 в Медичному центрі ДСНС України
19 Січня08:30 Чи варто пірнати на водохреще?
Корисна інформація